• İmplan Tedavisi Ataşehir

Bazı hastalarımız yanlış beslenme, yaş faktörü,genetik faktörler ve kemik erimesi gibi nedenlerle yıllar içerisinde tüm dişlerini kaybedebilmektedir.

Bu gibi durumlarda uyguladığımız tedavi seçeneklerinden biri 4 implantla sabit diş yöntemi (All on 4)dir.

Hastamızın  detaylı muayenesi ve röntgen incelemesinin ardından All on 4 yönteminde yerleştirilen implantların   aynı gün üzerlerine sabit  protez yapılabilir.

Bazı hastaların azı dişi bölgesinde kemik erimesi oldukça yoğun gözlenebilir  yada alt çene siniri anatomik olarak uygun olmaya bilir.

Ağzında hiç dişi olmayan hastalarda belirli açılarla yerleştirilen 4 adet implant üzerine yine aynı gün yerleştirilen sabit protez diş uygulaması hastalar için büyük kolaylıktır.

Hareketli diş protezi kullanamayan hastalar için ideal olup alışma süreci ve kullanımı kolaydır.

Tedavi şekli kolay olduğundan ve seans süresi uzun olmadığı için yurt içi ve yurt dışından gelen hastalarımız rahatlıkla tedavilerini gerçekleştirebilirler.

Lokal anestezi altında rahatlıkla yapılan bu işlemde eğer ciddi bir korkunuz söz konusuysa sedasyon yada genel anestezi altında yapılabilmektedir.

İşlem sonrası implantlar üzerine sabitlenen  geçici diş protezler hemen kullanılabilinir,implantların ve kemiğin kaynaşma  süresi olan 3  aylık süreçte hekimin tavsiye ettiği şekilde beslenilmesi  önemlidir…

Dt. Reyhan Arıkan