Zirkonyum

Zirkonyum Destekli Porselenler

Son yıllarda estetik diş hekimliğinin gelişimi ile birlikte kullanılmaya başlanan zirkonya materyali, metal kadar dayanıklı, cam seramik porselenler kadar estetiktir.

Yüksek kuvvetlere dayanıklı ve diş renginde olması sebebi ile yıllardır kullanılan metal destekli porselenlere göre daha fazla tercih edilir olmuştur.

Klasik metal destekli porselenlerde alt yapı olarak metal kullanılırken, zirkonyum kaplamalarda alt yapı olarak beyaz renkli zirkonyum kullanılmaktadır. Bu da hem dayanıklılık hem de mükemmel bir görünüm kazandırmaktadır.

Avantajları Nelerdir?

Estetik en üst seviyededir. Alt yapısı metal olan kronlarda diş ile diş eti arasında gri hat oluşurken, zirkonyum porselenlerde oluşmaz. Zirkonyum destekli porselenler daha hafiftir.

Estetik Porselen ya da Kompozit Dolgular (Inley Onley)

Günümüzde amalgam dolgu maddeleri artık kullanılmamaktadır. Nano teknoloji ile hazırlanmış tamamen estetik, çiğneme kuvvetlerine dayanıklı, dişe en üst seviyede bağlanan ve bunun yanında aşınması en az olan kompozit materyaller tercih edilmektedir.
Ön ve arka bölgede kullanılabilirler.

Onley ve Inley

Madde kaybı fazla olan dişler için laboratuar ortamında hazırlanan porselen veya kompozit dolgulardır. Büyük çürüklü veya kanal tedavisi yapılan dişlerde, amalgam veya kompozit dolgu yerine daha uzun ömürlü olan onley ve inley restorasyonlar tercih edilir. Kenar uyumu ve diş ile bağlantısı çok iyidir.Ön ve arka bölgede kullanılabilirler.

Randevu Talep Formu

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak online randevu talebi oluşturabilirsiniz. Sizinle en kısa sürede iletişim kuracağız.