Gülüş Tasarımı Neden Önemlidir?

Gülüş tasarımı, kişiye özel ideal gülüşü sağlık ve doğallık ile yenilemektir. Size yakışan estetik gülüş ifadesini oluşturmaktır. Gülüş tasarımı size uygun diş pozisyonun ayarlayarak hayata daha enerjik ve pozitif bakmanızı sağlayacak bir tasarımdır.

 Asıl işlevlerinin yanı sıra (çiğneme, konuşma vb.)estetik açıdan toplumdaki özgüvenimizi de fazlasıyla etkiler. Gülüşümüz insanlarla iletişimimizde çok önemli bir faktördür. Dişlerdeki renk ve şekil bozuklukları bireyde psikolojik rahatsızlıklara sebep olacak kadar önem taşır. Yapılan araştırmalar gülüşüne güvenen bir bireyin sosyal, iş ve günlük hayatında diğer bireylere oranla çok daha mutlu ve başarılı olduğunu göstermiştir. Gülüş tasarımı ile gülüşünüz önemlidir. Dişlerimiz gülüşümüzü, gülüşümüz de enerjimizi yansıtır. Güzel bir gülümseme kişisel özgüveni artırmak demektir. Diş hekimliğinde bununla ilgilenen bilim dalı vardır ki buna ‘estetik diş hekimliği’ adı verilir.

 Gülüş tasarımı yapacak diş hekimi, öncelikle hastasını tanımalı ve beklentilerini algılamalıdır. Bilinmelidir ki, her bireye uygulanması gereken tedavi planlaması farklılık gösterir. Burada hastalarımızın özel zevkleri, mesleki faktörler, sosyal statüleri, hatta hayata bakış açıları vb. gibi birçok konu incelenmelidir. Daha sonra ise fiziksel faktörler devreye girer. Estetik gülüş tasarımı yapacak diş hekimi, hastasının hoş ve çekici olarak algılayacağı bir gülüş tasarlamalı ve kusurlu olan görüntüyü düzeltmelidir. Amacı hasta açısından estetik yönden kabul edilebilir ve sağlık açıdan uyumlu bir diş dizisi meydana getirmektir. Bu durum hastada rahatlama sağlar ve hayata daha çok motive olmak açısından daha büyük önem taşımaktadır. Yapılan tedavi yöntemi kolay olmakla birlikte; İnsan estetik açıdan kendini mutlu hissettiğinde hayata daha başarılı ve güvenli olur. Yapılan tedavi hastaların pozitif bakmaları açısında çok önemlidir. Estetik diş hekimliği her zaman yapılabilen ve çok da kolay ve başarılı uygulanan hiç korkmanızı gerektirmeyen tedavi yöntemlerinden biridir. Başarılı uygulanan bu yöntemde endişe edilecek hiç bir unsur yoktur. Daha bakımlı ve düzgün görünmenize olanak sağlar. Aynı zamanda dişlerinizin temel fonksiyonlarında rahatlıkla kullanmanı sağlar. Dişlerinizin temel fonksiyonlarını da sağlıklı bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır.

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR!!!

  • Şekli bozuk dişlerde düzeltme ile doğal ve estetik görünümlü dişler haline getirmek.
  • Olması gereken renk ve boyutta sağlıklı diş ve diş etlerini sağlamak.
  • Diş ve diş eti oranını doğru noktaya getirmek ve uyumunu sağlanması,
  • Ağız, yüz, dudak ve dişlerde uyumu sağlamak.
  • Kişinin yüzüne özel diş ve diş etlerini tasarlamak.

GÜLÜŞÜNÜZ, YÜZÜNÜZE UYGUN OLDUĞU KADAR KARAKTERİNİZE DE UYGUN VE DOĞAL OLMALIDIR.

Randevu Talep Formu

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak online randevu talebi oluşturabilirsiniz. Sizinle en kısa sürede iletişim kuracağız.