Ağız Kokusu

Ağız kokusu günlük hayatta insan ilişkilerini olumsuz etkileyen önemli bir faktördür. Ağız kokusunun pek çok çeşidi vardır. Ancak tüm bu sebeplerin içerisinde en nemlisi gün içerisindeki çürükler ve diş eti iltihaplanmalarıdır. Bunlar kronik ağız kokusuna sebep olur.

Çürüklerin de dişetlerinin de tedavi edilmesiyle ağız kokusu büyük oranda ortadan kalkar.
Bunun yanında tükürük salgısının azlığı, kronik akciğer enfeksiyonuna, karaciğer ve böbrek rahatsızları, diyabet, sindirim sistemi bozuklukları, üst solunum yolu problemleri de ağız kokusuna sebep olan durumlardır.

Dil üzerinde girinti ve çıkıntıları olan yapıların içerisine yerleşen bakteriler tükürükten ve besinden gelen proteinleri kükürtlü gaza dönüştürür. İşte ağız kokusunun ortaya çıkmasının sebebi bu gazlardır. Aynı şekilde karaciğer sindirim sistemi ve üst solunum yolu sistemlerindeki gazlarda kokuya sebep olan gazlardır.Ayrıca bir de nefes kokusu vardır ki buna sebep de yine akciğerlerden gelen gazların kokusudur.

Sağlıklı bireylerin nefesinde üç binden fazla gaz bulunur. Bu çeşit nefes kokusu ağızda yapılan tüm müdahaleye rağmen herhangi bir iyileşmeye rastlanmaz. Çünkü kokunun sebebi ağız içinde değildir.

Randevu Talep Formu

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak online randevu talebi oluşturabilirsiniz. Sizinle en kısa sürede iletişim kuracağız.